Bahçelievler Mah. 44. Sokak 20/4 Çankaya - Ankara

Wordpress SEO

Wordpress SEO hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. WordPress ile internet sitenizi Google ve Yandex gibi arama motorlarında otoriter hale getirerek işletme kalitenizi ve iş hacminizi geliştirebilirsiniz.

Dijital dünyanın getirdiği muhteşem pazarlama kaynaklarından en önemlisi olan SEO hemen hemen her işletme kategorisi için gereklidir. WordPress kullanarak arama motorlarında hızlı bir şekilde ivme kazanabilirsiniz.

WordPress Nedir?

WordPress internet sitesi oluşturmak için kullanılan bir içerik yönetim sistemidir. İnternet sitelerini oluşturduktan sonra daha az kod kullanılarak geliştirmeler yapılır. Diğer içerik yönetim sistemlerine kıyasla daha kolay bir kullanım avantajı vardır. SEO çalışmaları yapılırken büyük bir avantaj sağlar.

Birçok farklı sektörlerde kullanılan WordPress ile kapsamlı bir internet sitesi kurabilirsiniz. Çünkü WordPress açık kaynaklı bir yazılımdır ve amacına uygun şekilde değişiklikler yapabilirsiniz.

WordPress’te SEO Nasıl Yapılır?

WordPress içerik yönetim sisteminde SEO çalışması yapmak için arama motoru optimizasyonu temellerine hakim olmak gerekmektedir. Başlıklarınızı belirlemeden önce rakip analizi yapmalısınız ve anahtar kelimelerin arama amaçları hakkında araştırma yapmalısınız. Araştırmanızı yaptıktan sonra SEO eklentinizi kurmalısınız, başlık ve açıklamalarınızı dikkatli bir şekilde yazmalısınız.

Başlık ve açıklamalarınızı yazıktan sonra içeriklerinizi doldurmalısınız. İçeriklerinizi doldurduktan sonra alt başlıklarınızı (Heading) ve anahtar kelimelerinizi stratejik bir  şekilde yerleştirmelisiniz. Düzenli olarak içeriklerinizi düzenlemeli ve anahtar kelimelerinizin sıralamalarını Google Search Console (GSC) üzerinden takip etmelisiniz.

WordPress SEO Eklentileri

WordPress eklentileri WordPress içerik yönetim sisteminde arama motorlarına uyum sağlamanıza yardımcı olur ve optimizasyon için gerekli olan eksik dosyaları sizin için oluşturur. Eklentileri kullanmanız doğru optimizasyon çalışmaları yaptığınız anlamına gelmeyebilir, bu nedenle SEO’nun temellerine hakim olduğunuzdan emin olmalısınız. WordPress içerik sisteminde kullanabileceğiniz SEO eklentileri aşağıda listelenmiştir.

  • Yoast SEO
  • Rank Math SEO
  • All In One SEO